Blog

30 kwietnia 2017

Taras z kompozytu – wady i zalety

Deski, które są wykorzystywane do budowy nowoczesnych i trwałych tarasów, mogą być m.in. kompozytowe. Oznacza to, że są one mieszanką materiałów – PCV oraz drewnianych trocin. Takie połączenia sprawiają, że finalny produkt łączy w sobie wszystkie cechy jego składowych.

Jakie są wady i zalety tarasu z kompozytu?

Odstępy między deskami kompozytowymi są bardzo małe. Ścisły układ pozwala zachować walory estetyczne. Z jednej strony mimo wszystko widzimy odróżniające się od siebie składowe, jednakże z drugiej mamy też świadomość tego, że odległości są maksymalnie możliwie najmniejsze. Sprawia to, że występuje efekt spójności.

Wśród fanów tarasów można znaleźć też osoby, które cenią sobie rozwiązania tradycyjne. Mowa tutaj przede wszystkim o standardowych, drewnianych deskach tarasowych. Jeśli wspomniane kryterium jest ważne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w taras z kompozytu. Obecnie stosowane materiały są niemal nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka, jeżeli chodzi o porównanie ze zwykłym drewnem.

Plusy i minusy tarasów kompozytowych

Warto zauważyć, że deski kompozytowe są bardzo wszechstronnym elementem, który stosuje się przy wielu okazjach. Oczywiście najbardziej typowym rozwiązaniem jest taras z kompozytu – z jednej strony bardzo atrakcyjny wizualnie, zaś z drugiej świetny technicznie i odporny na wiele czynników zewnętrznych. Jednakże można znaleźć także choćby baseny, gdzie wykończenia są złożone m.in. z desek kompozytowych. Są one także składowymi pomostów, deptaków i balkonów.

Jak widać, taras z kompozytu to niejedyna forma wykorzystania desek kompozytowych. Ich wszechstronność świadczy zaś o mnogości zastosowań, do których są używane.

Taras z kompozytu – trwały i funkcjonalny

Nie da się ukryć, że wysokiej jakości taras z kompozytu jest inwestycją, która będzie świetnie służyła przez lata nie tylko Tobie, ale także Twoim znajomym i rodzinie. Nowoczesny i trwały taras kompozytowy jest konstrukcją, która cieszy oko przez długi czas. Oczywiście kwestie techniczne również nie są bez znaczenia. Rola wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i szkodniki jest nie do przecenienia.

Jeśli myślisz o tym, aby mieć taras z kompozytu – skontaktuj się z nami. Dobierzemy takie rozwiązania, które będą odpowiadały potrzebom Twoim i Twoich bliskich.

Skontaktuj się z nami.

Taras z kompozytu – wady i zalety
3 (60.41%) 49 łącznie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *