Blog

22 sierpnia 2017

Deski tarasowe kompozytowe – Jak o nie dbać?

Deski tarasowe kompozytowe są bardzo popularną alternatywną dla zwykłego drewna. Są długotrwałe i wymagają tylko odrobinę troski z naszej strony.

Jeżeli chcemy w należyty sposób dbać o naszą podłogę z desek kompozytowych, musimy wiedzieć jak poprawnie wykonać konserwację.

Dzięki temu powierzchnia będzie wyglądać zawsze jak nowa.

Unikaj zalegającej wody

Mimo że panele z desek kompozytowych są odporne na wodę oraz gnicie, to nadal należy dbać o to, żeby były zawsze suche.

Dlaczego?

Od kiedy pleśń oraz inne grzyby powszechnie występują w naszych domach i tarasach, z powodu dużej wilgotności i na ogół ciepłego powietrza, mogą w pewnym stopniu przyczynić się do zniszczenia desek kompozytowych.

Oto w jaki sposób należy dbać o podłogę z desek kompozytowych:

  • Zadbaj o wentylację. Jeżeli powietrze cyrkuluje pod panelami, materiał będzie bardziej suchy. Dlatego od samego początku upewnij się, że pod podkładem jest odpowiednia ilość pustej przestrzeni.
  • Nie używaj wycieraczek z tkanin. Wycieraczki, dywaniki z tkaniny będą często wilgotne, co może uszkodzić powierzchnię Twojego tarasu z desek kompozytowych. Zamiast tego użyj mat, zrobionych z gum lub tworzyw sztucznych, które nie pochłaniają wilgoci.
  • Regularnie czyść ryfle (drążenia w deskach). Powierzchnię tarasu warto wyczyścić myjką wysoko ciśnieniową. Należy pamiętać, aby strumień wody powinien być skierowany równolegle do ryflowań.

Lód oraz śnieg

Niestety nasz klimat nas nie rozpieszcza, raz jest gorąco, a raz zimno. Dlatego o deski tarasowe kompozytowe należy zadbać również zimą.

Lód oraz śnieg możemy usuwać za pomocą soli kamiennej, oraz plastikowej łopaty do odśnieżania.

Pamiętajmy jednak o wyczuciu, żeby nie porysować desek. Jeżeli jest to możliwe sól po odśnieżeniu, należy usunąć, żeby nie wsiąkła w deski.

Plamy po jedzeniu i napojach

Nic prostszego. Wystarczy rozcieńczony płyn do mycia naczyń oraz woda. Najlepiej będzie spisywać się tutaj oczywiście myjka wysokociśnieniowa.

Kolejny raz przypominamy, aby strumień wody przesuwać zgodnie z kierunkiem ryflowania.

Wobec tego, jak dbać o deski tarasowe kompozytowe?

Chcąc odpowiednio zadbać o nasz taras z desek kompozytowych, starajmy się zabezpieczać go już od samego początku.

Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu szczelin z różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz usuwaniu zalegającej wody.

Dzięki temu, zapewniamy mu cyrkulacje powietrza, co przyczynia się do lepszej wentylacji tarasu oraz ochrony przed różnymi formami pleśni.

Skontaktuj się z nami.

Deski tarasowe kompozytowe – Jak o nie dbać?
3.9 (77.14%) 21 łącznie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *