Blog

30 maja 2017

Deski na taras – trwałe materiały na wymarzony taras

Tarasy wykonane z surowców kompozytowych cieszą się ogromną popularnością. Sam kompozyt to materiał charakteryzujący się niejednorodną strukturą. Składa się z pomniejszych komponentów, różniących się od siebie właściwościami. Deski na taras są dzięki temu wyjątkowe, gdyż łączą w sobie najlepsze cechy składowych, z których zbudowane są materiały kompozytowe.

Z czego zbudowane są deski na taras?

Deski na taras, które zbudowane są z kompozytów, składają się z dwóch głównych części: powłoki i rdzenia. Zarówno powłoka, jak i rdzeń, mają swoje własne, unikalne właściwości. Warstwa zewnętrzna, którą stanowi powłoka, jest wykonana z tzw. polimerów, wykorzystywanych właśnie w tworzywach sztucznych.

W skład rdzenia wchodzi wiele przeróżnych składników, których mieszanka tworzy strukturę charakteryzującą się właściwościami jej wszystkich składowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że wykorzystywane przez nas deski na taras składają się z materiałów pochodzących z recyklingu, co jest niezwykle istotne w kontekście ochrony środowiska.

Jak dobrać odpowiednie deski na taras?

Dobór właściwej deski na taras powinien zacząć się od tego, w którym miejscu taras ma powstać. W naszym przypadku można wykorzystać zarówno tzw. legary, jak i naturalny poziom trawnika. Ważne jest jednak to, aby grunt, na którym mają być one ułożone, charakteryzował się odpowiednią trwałością.

Pamiętaj jednak o tym, że deski na taras wykonane z kompozytów są niezwykle wytrzymałe. To właśnie ta zaleta sprawia, że materiały kompozytowe cieszą się tak ogromnym uznaniem wśród użytkowników tarasów.

Które deski na taras są najlepsze?

Deski kompozytowe, z uwagi na to, że są efektem łączenia różnych składników (przede wszystkim drewna i odpowiednich dodatków, które wpływają na zdecydowane zwiększenie jakości całego tworzywa), stanowią długoletnią podstawę Twojego tarasu.

Być może masz obraną koncepcję na cały taras – jeśli jednak tak nie jest, nic straconego. Zwróć się do nas. Poznamy wtedy Twoje wymagania oraz dobierzemy takie rozwiązania, które spełnią je w stu procentach. Korzystając z doradztwa naszych specjalistów, masz pewność, że wybudowany przez nas taras będzie przez wiele lat służył Tobie i Twoim bliskim.

Skontaktuj się z nami.

Deski na taras – trwałe materiały na wymarzony taras
4 (80%) 2 łącznie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *