Blog

11 sierpnia 2016

Taras z desek kompozytowych – jaki wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii, która dotyczy desek tarasowych jest fakt, iż deskom tym nie jest potrzebne malowanie i impregnowanie. Wszystko to dzięki właściwemu barwieniu wspomnianych surowców podczas ich tworzenia. To właśnie etap produkcji jest momentem, w którym nabierają one swojego charakteru.

Dlaczego taras z desek kompozytowych?

Dlatego, że tego typu taras składa się z desek odpornych na wiele czynników zewnętrznych. Ich tekstura opiera się ścieraniu. Poprzez tę właściwość możesz mieć pewność, że deski nie wytrą się podczas ich normalnego, codziennego użytkowania. Warto też dodać, że nie są im straszne niskie temperatury – doskonale radzą sobie w trakcie mrozu. Taras z desek kompozytowych bardzo dobrze reaguje na niskie temperatury. Poprzez ten fakt nie dzieje się z nim nic złego w trakcie chłodniejszych miesięcy podczas zimy.

Warto też odnotować, iż taras z desek kompozytowych opiera się również wilgoci. Jest to niezwykle ważne wtedy, gdy ma on do czynienia z parą wodną oraz samą wodą.

Czy martwisz się tym, że np. najmłodsi członkowie Twojej rodziny mogą mieć problem ze śliską nawierzchnią tarasu z desek kompozytowych? Nic bardziej mylnego! Zarówno dzieci, jak i osoby starsze nie będą miały żadnego problemu z poruszaniem się po tarasie. Powierzchnia desek przeznaczonych na taras z desek kompozytowych wykonana jest w taki sposób, aby miała zapewnioną antypoślizgowość.

Jakie są zalety tarasów z desek kompozytowych?

Jedną z podstawowych zalet jest fakt, iż taras z desek kompozytowych nie wymaga wcześniejszego podłożenia izolacji pod deski. Pamiętać też trzeba o tym, aby powierzchnia pod deskami była idealnie równa! Pamiętaj też o tym, że z technicznego punktu widzenia deski kompozytowe są bardzo łatwe do układania.

Postaw na taras z desek kompozytowych!

Firma Tarastika z siedzibą w Poznaniu pomoże Ci dobrać odpowiedni taras, idealnie dopasowany do Twojego domu. Zdaj się na naszych specjalistów – dzięki temu masz gwarancję, że taras z desek kompozytowych będzie wykonany w najlepszy możliwy sposób.

Taras z desek kompozytowych – jaki wybrać?
5 (100%) 3 łącznie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *