Blog

27 lutego 2017

Deski kompozytowe – czym są i do czego służą?

Kompozyt jest rodzajem materiału, który charakteryzuje się tym, że jego struktura jest niejednorodna. W jego skład wchodzi wiele komponentów, które różnią się od siebie poszczególnymi właściwościami. To właśnie ta cecha sprawia, że deski kompozytowe są świetnym materiałem na taras.

Co to są deski kompozytowe?

Deski kompozytowe składają się z powłoki oraz rdzenia. Każda z tych składowych wyróżnia się pewnymi unikalnymi cechami. Warstwa zewnętrzna, czyli powłoka, składa się z polimerów. Na pewno kojarzysz powierzchnię piłeczki golfowej – jest ona wykonywana z użyciem dokładnie tej samej technologii.

Z kolei rdzeń jest mieszaniną różnych składników, które – po połączeniu w całość – nadają unikalne cechy deskom kompozytowym. Co ważne, rdzeń polimerowego kompozytu Ultrashield niemal w całości wytwarzany jest z materiałów, które pochodzą z recyklingu.

Jakie deski kompozytowe wyróżniamy?

Warto wyróżnić tutaj deski tarasowe kompozytowe Ultrashield Naturale. Kompozytowa mieszanka składników pozwala otrzymać produkt, który jest przede wszystkim gęsty, a co za tym idzie – wytrzymały. Jest to niezwykle istotna cecha desek tarasowych. Nie można również pominąć kolejnej ważnej cechy, jaką jest skuteczna zewnętrzna osłona. Sprawia ona, że deski kompozytowe są chronione przed rysami oraz utratą koloru. Tarasy są przez nas wykorzystywane przez długie lata, a więc należy mieć pewność, że to, z czego są one zbudowane, będzie odpowiednio wytrzymywało próbę czasu.

Do czego służą deski kompozytowe?

Deski kompozytowe stanowią podstawę budowy przyjemnego tarasu. Przyjemnego – czyli jakiego? Odpowiedź jest bardzo prosta:

  • wytrzymałego – gdyż musi niezmiennie służyć nam przez lata
  • pięknego – aby stale zachwycał nas oraz naszych gości
  • użytecznego – ponieważ może stanowić miejsce zarówno pracy, jak i odpoczynku

Pamiętaj o tym, że budowa tarasu to stosunkowo zaawansowane przedsięwzięcie, podczas którego należy mieć na uwadze wiele kwestii. Jeżeli chcesz, abyśmy wyręczyli Cię pod tym względem – skontaktuj się z nami. Firma Tarastika buduje tarasy od A do Z – począwszy od planowania projektu, poprzez wszelkie prace, aż po finalizację działań. Każda nasza realizacja jest w pełni dopasowana do potrzeb Twoich oraz Twoich bliskich.

Deski kompozytowe – czym są i do czego służą?
1.5 (30%) 2 łącznie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *